Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 308 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 02 mar 2011, 10:50 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
neandertalski pisze:
z tymi "zdjęciami" to nie przesadzajmy, zdjęcia się robi aparatem fotograficznym a nie telefonem ;)


He he to prawda, ale dzięki tym zdjęciom wyszedłem wczoraj na spacer. Stalaktyty stoją nadal, a organy rewelacja... :o Fajnie gdyby jakiś zapalony ze sprzętem podszedł tam i zrobił dobre fotki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2011, 20:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Byłem dziś ze znajomym i z synem. Jakieś dziady leśne poutrącały stalaktytom główki :( Nie wyglądają już tak bajecznie jak na zdjęciach Neo. No ale organy zajefajne!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 mar 2011, 19:11 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 cze 2010, 20:19
Posty: 43
Lokalizacja: zgorzelec
cześć ja mam pytanie czy w związku z nadchodzącą wiosną planujecie jakieś spotkanie prosze o kontakt na mail:adrianszemla@gmail.com lub odpowiedzcie na forum ja i mój kolega bardzo chętnie się dołączymy do waszego grona pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 mar 2011, 0:02 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
Pisz do viper126pzgc na PW.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 mar 2011, 18:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Wszedłem w posiadanie ciekawych woluminów, opatrzonych klauzulą - ściśle tajne. Jutro je odbieram. Proponuję spotkanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 mar 2011, 19:54 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Właśnie żałowałam na niedzielnym spacerze z koleżankami,że nie mamy
aparatu fotograficznego...
SUPER - widok!!!
Dobrze,że znalazł się forumowicz,który to uwiecznił i te zdjęcia tu zamieścił!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 mar 2011, 10:33 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 cze 2010, 20:19
Posty: 43
Lokalizacja: zgorzelec
dokumenty?łał troche pewnie cie to kosztowało pracy jakiej dotyczą tematyki napisz na pw jeśli to jest tajemnicą.pozdrawiam i zapraszam chętnych i pozytywnie zakręconych :grin: na temat tajemnic zgorzelca do wpisów na temat naszego miasta które jest wizytówką naszej kultury a która pomału zamiera pozdro adi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 mar 2011, 11:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie, temat nie zamiera. Jest spore grono ludzi, którzy ciągle kompletują swoją wiedzę i czytają o tym, co działo się w naszym mieście i okolicach.
Spora część ludzi, włącznie ze mną nie wierzy po prostu w teorie spiskowe, ukrywanie dzieł w zgorzeleckich kopalniach itp. Uważam, że drążenie tego tematu to strata czasu i sił.

Nasze miasto nie było żadnym szczególnym, niczym się nie wyróżniało, miało wystarczająco dużo czasu na ucieczkę, ewakuację, wywózkę ewentualnych dóbr.

Mam kilka pytań, wątpliwości związanych ze Zgorzelcem, ale może za jakiś czas uda się je rozwiać. W jakieś szczególne tajemnice, takie jak ukryte fabryki czy skarbce nie wierzę.

Lubię książki Pani Lamparskiej, ale to dla mnie czysta fantastyka z minimalną dawką faktów - akurat taką, jaka niektórym osobom pozwoli uwierzyć w wielkie znaczenie Zgorzelca w czasie II Wojny Światowej.
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2011, 13:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 cze 2010, 20:19
Posty: 43
Lokalizacja: zgorzelec
planuje dziś wyjście w plener słyszałem o starej kopalni złota w zgorzelcu chcem to miejsce sprawdzić a po drodze kilka innych miejsc odezwe się jak wróce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2011, 19:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
A gdzie niby w Zgorzelcu była stara kopalnia złota?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2011, 21:40 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 cze 2010, 20:19
Posty: 43
Lokalizacja: zgorzelec
i to pytanie w 10 niestety byłem dziś nad nysą ale wróciłem z niczym oprucz obłoconych butów i błota po kolana nie znalazłem nic tak więc info chyba nie aktualne a pisało o nim na info jakiś czas temu że niby powódź wejście odkryła :oops: tak więc wtopa na całego i całe pół dnia szlag trafił sory za wyrażenie ale to z powodu rozczarowania.ps.czekam na info o podziemiach sprawdze w wolnym czasie napewno troche sie rozpisałem ale chciałem sprawe sprostować

[ Dodano: Sob Mar 12, 2011 9:46 pm ]
acha i jeszcze jedna sprawa interesuje mnie info na temat bunkru dla ludności cywilnej na ulicy warszawskiej w budynku gdzie jest"gawrosz"bo mam kilka szczegółów na ten temat a nie chcem się powtarzać by admin mnie nie okrzanił :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2011, 21:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Wejście jest po niemieckiej stronie. Temat był kiedyś szeroko omawiany na tym forum. Były też załączone linki do artykułów na temat tej kopalni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 mar 2011, 23:47 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 cze 2010, 20:19
Posty: 43
Lokalizacja: zgorzelec
niewiem gdzie to się pisze tak więc pisze tu sorki za zbaczanie z tematu.mam gorącą prośbe do admina o dostęp do ts z góry dziękuje adi

[ Dodano: Wto Mar 15, 2011 9:36 am ]
mam pytanie czy ktoś wie coś na temat wywietrznika od schronu na podwórku warszawskiej,boh.getta wszelkie info na temat tego obiektu mile widziane.ps.w goerlitz w archiwach nie ma wzmianki ani o tym terenie ani o budynku w którym znajduje się wejście.dziwne :smt027 :smt027 :smt026

[ Dodano: Czw Mar 17, 2011 10:05 pm ]
jutro wybieram się po pracy sprawdzić pewien schron w koszarach o którym chodzi plotka że jest połączony z podziemiami w zgorzelcu jak wróce zdam relacje jak się owa sprawa ma i postaram się zrobić pare fotek pozdro forumowicze.ps czekam wciąż na date pierwszego spotkania wiosennego w sprawie grupy

[ Dodano: Pią Mar 18, 2011 8:48 pm ]
I z powrotem wypad udany śmiechu co nie miara jednak tak jak podejrzewałem tuneli brak oprócz kotów nie ma tam nic nawet podłóg!!!!tak więc temat koszar na francuskiej uważam za zamknięty przynajmniej częściowo.ps zdjęć nie dodam niestety za ciemne wyszły i nic nie widać. :| :|

[ Dodano: Nie Maj 29, 2011 2:33 pm ]
[quote="Gość"][/quote]Ja mieszkam blisko tego tunelu.Mojego kolegi ojciec opowiadał ze za łepka chodzili po ich.Ja tez tam bylem.Ta wieksza czesc jest bagnista i duza, ten maly tunelik trudno zauwazyc. Z tego co slyszalem prowadzi on pod gazownie ale jest zamurowany.
czy ktoś wie gdzie to miejsce czekam na info na pw

[ Dodano: Wto Cze 28, 2011 9:20 pm ]
Cytat z komentarza historycznego z książki:
Wraz z upadkiem Niemiec w ostatnich miesiącach drugiej wojny światowej w gronie aliantów rozgorzała zupełnie nowa wojna, której celem było przechwytywanie osiągnięć nazistowskich naukowców. W batalii toczonej przez Brytyjczyków, Amerykanów, Francuzów i Rosjan każdy kraj walczył o swoje. Wykradano sobie niemieckie patenty, na przykład na nowe lampy próżniowe, nieznane chemikalia i tworzywa sztuczne, a nawet metodę pasteryzacji mleka przy użyciu ultrafioletu. Większość najważniejszych patentów utonęła jednak w sejfach ściśle tajnych akcji w rodzaju "Operacja Spinacz", w ramach której setki naukowców zatrudnionych do pracy nad programem broni rakietowej V2 przerzucono potajemnie do Stanów Zjednoczonych.
Przejmowanie najnowszej technologii napotkało na zdecydowany opór samych Niemców, którzy próbowali chronić swoje tajemnice w nadziei na odrodzenie się Rzeszy. Naukowców mordowano, laboratoria badawcze niszczono, dokumentację ukrywano w górskich jaskiniach, zatapiano w jeziorach i grzebano w podziemnych kryptach. Wszystko po to by nazistowskie sekrety nie trafiły do rąk aliantów.
Rozpoczęły się mozolne poszukiwania. Wiele nazistowskich laboratoriów, w których pracowano nad nowym rodzajem broni, mieściło się w podziemnych bunkrach na terytorium Niemiec, Austrii, Czechosłowacji i Polski. Jedno z najlepiej strzeżonych znajdowało się w starej kopalni w pobliżu Wrocławia. Prowadzony tam program badawczy oznaczony był kryptonimem "Die Glocke", czyli "Dzwon", a mieszkańcy okolicznych wiosek opowiadali o tajemniczych chorobach i nagłych zgonach.
Pierwsze dotarły na miejsce wojska rosyjskie, znalazły jednak kopalnię całkowicie opróżnioną. Wszystkich sześćdziesięciu dwóch naukowców uczestniczących w programie badań rozstrzelano, a urządzenia wywieziono w nieznanym kierunku.
I tylko jedno wiadomo na pewno: "Dzwon" istniał naprawdę.


czy aby nasze legendarne podziemia napewno nie istnieją,może kryją podobną ciekawostke :D ]:-> ps.a tu dopisek: Przed każdą próbą uruchomienia "dzwonu" w jego wnętrzu umieszczano coś w rodzaju podłużnego, ceramicznego pojemnika o ściankach osłoniętych warstwą ołowiu o grubości 3cm. Pojemnik wypełniony był dziwną, złocistą substancją o odcieniu fioletowym. Co to było nie mogą ustalić historycy do dziś, wiadomo jednak że substancja ta miała konsystencję lekko ściętej galarety. Tajemnicza substancj nosiła kryptonim IRR XERUM 525 lub IRR SERUM 525. W jaki sposób hitlerowscy naukowcy zdobyli tak zaskakującą technologię?

[ Dodano: Sob Paź 08, 2011 10:55 pm ]
Irr xerum 525 lub irr serum 525 to prawdopodobnie ta sama nazwa pisana w dwóch jezykach a irr to doszłem ze znajomym skrót od irytu wzbogaconego.niestety nie mam dowodów na poparcie tej tezy to tylko spekulacje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 paź 2011, 5:10 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 wrz 2011, 19:14
Posty: 2
Lokalizacja: Zgorzelec
Anonymous pisze:
czytalem jego rewelacje nt Radomierzyc, jeżeli to ma być autorytet i w tej sprawie to wg mnie rezultatem będzie tylko kupa śmiechu i kilka tandetnych fotomontaży, takie jest moje zdanie
podziemna fabryka pod domem kutury, jezu ale brednie. I co oni niby mieliby tu produkować? Długopisy? I po co? W dodatku w mieście które dostało w 1944 roku status twierdzy? Winda????
litości...

Książka została wydana i świetnie zredagowana-rzetelna dokumentacja na temat podziemnych fabryk w Zgorzelcu podczas Drugiej Wojny Swiatowej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 paź 2011, 8:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Skywalker pisze:
Książka została wydana i świetnie zredagowana-rzetelna dokumentacja na temat podziemnych fabryk w Zgorzelcu podczas Drugiej Wojny Swiatowej.


a to jakaś prowokacja ma być czy żart?
kawał z brodą zwykle już mało kogo śmieszy :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 308 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..