Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 15:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17 lis 2007, 1:46 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Amatorzy zostali wyeliminowani ze sprawy już na poziomie przesłuchań w IPN, choć obiecano im bieżące informacje. Za sprawę wzięli się zawodowcy i jak to wygląda można przeczytać w zlinkowanej notatce, jak i zresztą w lokalnej darmowej gazetce.
Co tu dodać? :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2007, 16:20 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
wypada byc zadowolonym, że nasze informacje okazały sie nieprawdziwe - jednak nie zasypaliśmy mogil smieciami.
szkoda, że poraz kolejny pokazano, jak bardzo liczy się w tego typu sprawie zwykły obywatel. bardzo dziekuję za uwagę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2007, 20:48 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Szkoda, że nie przeszukano większej części terenu, bowiem, jak wieść gminna niesie, zakopane tam zostały marmurowe figury z Hali Pamięci /MDK/.
Tylko, co by z nimi było zrobić, gdyby je faktycznie odnaleziono? :grin:
Może lekko przerobić i uwiecznić za ich pomocą zasłużonych zgorzelczan? :grin: :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 gru 2007, 18:02 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
przemyślałem sobie sprawę. i mam kilka wątpliwości.
przede wszystkim prace wykonano dosyć szybko - więc mój wniosek jest taki - nie bawiono sie w jakieś wykopy archeo - tylko tak - jak to robiono np w bykowni dokonano odwiertów. domyslam sie tylko, bo nie mam na ten temat zadnych danych ( mimo zapewnień prokuratury).
gdyby jednak kopano solidnie, zabrało by im to sporo czasu - i ja bym to zauwazył - mijam to miejsce kilka razy w tygodniu.tymczasem dowiedziałem sie o tym z prasy :(
tak więc jesli dokonano tylko odwiertów - to widzę tu powazny problem - jak po przewierceniu 15 m smieci mozna stwierdzić istnienie masowych grobów? to, co wskazuje na szczatki ludzkie w takim odwiercie to resztki ubrań, drobne przedmioty, kosci itp. tymczasem tego typu znaleziska zalegaja w tym miejscu w warstwie szerokosci 15 m! pytanie więc brzmi - jak odróżniono śmieci od szczatków ludzkich?... :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 gru 2007, 22:00 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
ja pamiętam obietnicę oficera pardon, prokuratora z IPN, że nas powiadomią, że będziemy mogli etc.. :( no i co? nawet nikt nas nie powiadomił, że coś się bezie działo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 gru 2007, 12:00 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
tyle razy się już z tym spotkałem i tyle razy dałem się nabrać...i za kazdym razem uwierzyłem. klasyczna postawa frajerska... :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 gru 2007, 14:27 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Wydaje mi się, że taka postawa nie jest frajerska. Wierzyć komuś to nie frajerstwo. Może z punktu widzenia rzeczonego prokuratora jesteśmy frajerami, ale z mojego punktu widzenia, to on jest dupkiem :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 gru 2007, 16:06 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lip 2005, 22:04
Posty: 37
Lokalizacja: Zgorzelec
Zebrali ok. 1 metra ziemi, a wiadomo, że mogiły znajdowały się na dnie wyrobiska (smietniska) czyli jakieś kilka - kilkunastu metrów niżej. Ciekawe kto i ile zapłacił żeby tak to wykonano ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2008, 23:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie wiem czy to w dobrym wątku, ale podobno nasz zgorzelecki magnat ziemski i naftowy (chyba wszyscy wiedzą o kim mowa) nabył ziemię na południe od rogatek miasta, oczywiście w celach inwestycyjnych... Może Alex jakoś by to spróbował potwierdzić....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sty 2008, 18:48 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 mar 2005, 19:54
Posty: 192
Co do archeo, to o ile wiem (ale tylko dzięki temu, że o wykonawców zdarzyło mi się potknąć w Instytucie Archeologii UWr.) sondaże były, z wynikiem negatywnym. Dopytam, jak znów chłopaków spotkam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sty 2008, 19:03 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
fax pisze:
Co do archeo, to o ile wiem (ale tylko dzięki temu, że o wykonawców zdarzyło mi się potknąć w Instytucie Archeologii UWr.) sondaże były, z wynikiem negatywnym. Dopytam, jak znów chłopaków spotkam.


fax - ale jako fachowiec - możesz nam wyjasnic, jak według Ciebie powinny wyglądac takie prace sondazowe na gł. 15 m? mozna by było porównac z tym, czego sie później dowiesz od "chłopaków" :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lut 2008, 16:05 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 mar 2005, 19:54
Posty: 192
Dobre pytanie, 15 m głębokości to archeologia extremalna! chociaż zaznaczmy, że zasadniczo wykop amyka się po osiągnięciu calca, a nie w środku nowożytnmych nawarstwień niwelacyjnych, więc pewnie tam gdzie kopnęli nie było tych 15 metrów nawarstwień...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lut 2008, 15:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
no i po sprawie. śledztwo umorzone.
w tym miejscu
mozna sobie o tym poczytac i zobaczyc uzasadnienie

[ Dodano: Pią Lut 15, 2008 2:28 pm ]
ciekawy jestem tego dokumentu:Testowe badania georadarowe w rejonie byłego stalagu VIII a w Zgorzelcu pani Szynkiewicz

[ Dodano: Pią Lut 15, 2008 2:34 pm ]
Jednak wobec faktu objęcia wykopami sondazowymi niewielkiej partii domniemanego cmentarzyska istnienia takich grobów nie mozna z całą pewnoscią wykluczyć.
bez komentarza


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lut 2008, 16:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
INFORMACJA OKRESOWA O ŚLEDZTWACH PROWADZONYCH W OKŚZPNP WE WROCŁAWIU – za miesiąc grudzień 2007 r.
Cytuj:
- sygn. akt S 52/05/Zn
Śledztwo, wszczęte 7.12.2005r., w sprawie zabójstwa nieustalonej liczby jeńców Stalagu VIII A w Zgorzelcu, którzy zostali najprawdopodobniej rozstrzelani przez zarządzające w/w Stalagiem wojska niemieckie w roku 1945 i pogrzebani na terenie obozu i do niego przyległym.
Z uzyskanej w toku śledztwa opinii biegłego z zakresu badań geologicznych wynikało, że na badanym terenie zaistniały zmiany strukturalne wierzchniej warstwy ziemi (do około 1,5 metra głębokości) wskazujące na to, iż mogą się tam znajdować szczątki ludzkie. Nie można jednak wykluczyć, że są to jedynie stare, zakopane przedmioty, bowiem w tym miejscu urządzono w okresie powojennym wysypisko śmieci. W związku z powyższym konieczne okazało się przeprowadzenie wykopaliskowych prac gruntowych na badanym wcześniej za pomocą georadaru terenie, tym razem przy udziale biegłego archeologa i z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Nie wykazały one obecności w badanych miejscach szczątków kostnych względnie śladów grzebania zwłok ludzkich. W odpowiedzi na pismo prokuratora IPN, Hannelore Lauerwald, autorka książki pt.„Im Fremden Land. Kriegsgefangene im Stalag VIII A Görlitz 1939 – 1945“, stwierdziła, iż nie dysponuje wiedzą na temat zabójstw jeńców Stalagu VIII A.
W dniu 28 grudnia 2007 r. umorzono postępowanie w niniejszej sprawie wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lut 2008, 16:45 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
pytanie

Kto to mówi i czy znajduje się na poniższym zdjęciu ? "Tuuuu nic nieee maaa..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..