Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 21:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2008, 10:44 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
zaryzykuję nawet stwierdzenie, ze tak długo, jak długo ludzie nie będą mogli zdobyć wiedzy na temat miasta w języku polskim, tak długo będą je traktować jako miasto obce - a nie ich.
ryzyko niewielkie :grin: też jestem tego zdania


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2008, 21:34 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Trochę ostatnio zaniemogłam,ale mam nadzieję,że obiecana przez Kazimierza kserokopia czeka na mnie...
postaram się tam dotrzeć jutro,
pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2008, 4:19 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
obiecana przez Kazimierza kserokopia czeka
pewnie czeka, ale dwa razy już byłem i... zamknięte :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2008, 10:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Panowie, nie gniewajcie się, ze Wam tak roboty szukam - ja wiem, jak się tak dobrze umie komuś doradzać to powinno się samemu za coś zabrać;) ale nie miałem niczego złego na myśli, ciesze się, ze zaczynacie rozkręciać tę instytucję i trzymam za Was kciuki szczerze, martwi mnie tylko cały czas to, ze nieoficjalne, oficjalne stanowisko miasta w kwestii tej instytucji, jest takie, ze wyjedzie termin i się budę sprzeda. stąd tak sobie pomyślałem, że może aby temu zapobiec dobrze byłoby zaangażować instytucję właśnie w coś większego, na tyle dużego aby się nie dało całej imprezy kapciem zabić. Jeht po polsku, monografia miasta, zbiory przede wszystkim to coś co rozpoczęte nie dałoby się tak łatwo przerwać. swego czasu w fabryce w której pracuję, zauważyłem np że najważniejsze wydziały to są te które bardzo pracują nad tym aby wszyscy byli przekonani, ze ich wydział jest naważniejszy i wcale nie jest takie wazne czym się taki wydział naprawdę zajmuje. może jestem w błędzie ale wg mnie tylko uwikłanie instytucji w duże projekty może ją uchronić przed marginalizacją i traktowaniem jako balast, który się odetnie w pierwszym wolnym terminie. przeciez nie chodzi o to aby coś zrobić szybko - właśnie wprost przeciwnie, żeby zrobić dobrze.
przez to tak tu kłapię kłapaczką...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2008, 11:13 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
bombas3 pisze:
Cytuj:
obiecana przez Kazimierza kserokopia czeka
pewnie czeka, ale dwa razy już byłem i... zamknięte :cry:


No,to można powiedzieć,że miałam szczęście!
Byłam w biurze i odebrałam/na prośbę Adama/obydwie kserokopie.
I już się na dzisiaj wieczór nie wymigam od wycieczki na Przedmieście Nyskie...
Tylko gdzie?
Będziesz na 18-tą w Muzeum Łużyckim?
Przyniosę Ci.
A Kazimierzowi - piękne dzięki!

[ Dodano: Czw Wrz 11, 2008 11:17 am ]
No i dobrze,że wróciłam do przeczytania z uwagą zaproszenia do Muzeum Łużyckiego.
To będzie 18-go września,czyli za tydzień!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2008, 13:57 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
pomyślałem, że może aby temu zapobiec dobrze byłoby zaangażować instytucję właśnie w coś większego, na tyle dużego aby się nie dało całej imprezy kapciem zabić.
pomysł dobry i godny rozpropagowania. Bo biblioteka, tak jakby zlikwidowana /nie mówię o filiach, bo te jakoś dychają/, kina prawdziwego ni ma, Dom Kultury tak jak i Dom Boehmego robią na ćwierć gwizdka, a jakby jeszcze Muzeum zabrakło, no to już nie wiem, ostatnim bastionem kultury chyba by Rada Miasta została :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..