Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 sty 2005, 22:20 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
Mapa z Exploaratora: http://zinfo.hostings.pl/mapaa.jpeg



Kto mi powie gdzie na mapie są zaznaczone wejścia do tej podziemnnej fabryki? 8) moze jakas mala wyprawa - kilof, młoteg, dłuta :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sty 2005, 0:42 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 17:59
Posty: 34
Ja też z chęcią spróbowałbym poszukać tych wejść, ale z tego planu nie bardzo mogę zrozumieć co jest co, tzn które linie oznaczają teren fabryki a któte tunele lub wejśćia do nich. Jeżeli ktoś by tą mapkę przerobił i pozaznaczał na niej te informacje byłbym bardzo wdzięczny. Na wiosnę moznaby zorganizować jakąś wyprawę poszukiwawczą i trochę poskrobać w ziemi :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sty 2005, 8:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Przecierz ta mapka jest aż nad wyraz czytelana. Widać tam dokładnie ulice, tory kolejowe i sieć tuneli. Wejść na niej żadnych nie ma. Poza tym nie ma pewności że to co jest zaznaczone na mapce to tunele. Pisałem o tym na forum o podziemiach, widocznie dokładnie nie czytałeś. Widać tam że tunele przebiegają m.in. pod starą transformatorownią, pod (za) sądem, pod kasynem na ul. Domańskiego, w okolicach sztolni nad Nysą i Domu Kultury, pod gazownią i Famago, pod ,,Czerwonymi Koszarami'' i jednostką wojskową - obecnym Starotwie Powiatowym. Można by tak wymieniać i wymienić. Co ciekawe z planu wynika też inna ciekawa rzecz, a mianowicie to że tunele są we wszystkich tych miejscach o których wspominali urzytkownicy forum. Ja widziałem ten plan już kilka lat temu, ale wówczas niebardzo wierzyłem w jego autentyczność. Teraz nieco inaczej podchodzę do tej sprawy. To ciekawe, bo nawet jeżeli nie są to tunele, to zawsze COŚ to jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: jak wyżej
Post: 11 sty 2005, 20:34 
A ja słyszałem,że jedno wejscie jest w rozdzielni na Lubańskiej...w tym starym,strasznym budynku...brrr.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 sty 2005, 0:27 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 18:31
Posty: 205
Lokalizacja: Zgorzelec
Na terenie jednostki wojskowej obok ulicy Orzeszkowej, za "malpim gajem" W ktoryms budynku jest wejscie do tunelu, niestety paredziesiat metrow dalej tunel jest zabetonowany.... Z tego co udalo sie dowiedziec, wyzej przez poligon dosc gleboko takze sa prowadzone tunele. Poza tym z jednostki o ktorej pisze tunele prowadza do MDK w Zgorzelcu oraz w strone ulicy Rejmonta, a moim zrodlem informacji sa osoby powiazane z terenami jednostce wojskowej. Ze wzgledu na budowe obecnie w tamtejszych miejscach domow itp. ktos dostal plany z pewnymi tunelami, a wiec napewno na mapach jakichs sa pozaznaczane w razie prowadzenia budowy (aby omijac niebezpieczne miejsca).
Faktem jest ze pod Zgorzelcem sa lite skaly, dzieki nim tunele sa nienaruszone za specjalnie, a i miasto wybudowac bylo mozna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lip 2016, 23:39 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lip 2016, 10:28
Posty: 1
Rzeczywiście - na ul. Armii Krajowej w kierunku na Łagów - :na ogrodzie mojego ojca na głębokości 1,5 metra jest lita skała.
Jak Niemcy mogli w tych warunkach tunele budować?

Hitler w czasie II wojny nadawał order -"Zasłuźony za zasługi dla budownictwa podziemnego".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..