Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 15:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: złe czasy
Post: 18 sty 2008, 12:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
czytaliście?
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34314,4847726.html
ciekaw jestem czy kogokolwiek by coś takiego w naszym mieście zaintrygowało, gdyby okazało się, ze historia podobnie wyglądała u nas i to w relacji naszej - a nie Scholtza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sty 2008, 12:50 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
Pewni w różnych częściach kraju bywało podobnie. I to zapewne z obydwu stron... Niemcy nas, my Niemców... Niestety taka jest zasrana wojenna rzeczywistość... Czas ucieka, a ludzi którzy mogą cokolwiek wiedzieć na takie tematy niestety ubywa...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sty 2008, 13:53 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
polecam wywiad z Edelmanem w wyborczej. a także artykuł o polskim klondike. wstrząsające. straszne. nasze.
to był wyjatkowo zły czas.
dla wszystkich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2008, 10:35 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
to był wyjatkowo zły czas.
tak, to był wyjątkowo zły czas.
Co powoduje ludźmi, aby ten czas odgrzebywać? Rozumiem, że powinni się tym zajmować historycy, dążyć do wyjaśnienia możliwie dużo i możliwie wszystkiego. Gdy jednak zaczyna to żyć medialnie i przedstawiane jest wyłącznie w jednym oświetleniu, to zaczyna się polityka, w której zawsze o coś komuś chodzi, nie tylko o prawdę i przedstawienie faktów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2008, 10:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
a moim zdaniem dobrze, ze tematy odżywają medialnie - tylko wtedy jest szansa, ze ktoś się o tych sprawach dowie, co z tego, że Gross np napisał o pogromach o których wcześniej ukazały się już naukowe publikacje, jeżeli tych publikacji nikt nie czyta? lekcje płynące z przeszlości powinny być odrabiane a nie tylko kwitowane stwierdzeniem, ze to dobre dla archiwistów.
przy okazji kumpel mi dziś podrzucil niezłą dyskusję... powiem szczerze, choć dyskuskutanci budzą szacunek, to jednak pojawiające się w środku rozwikłanie "polskiej zbrodni" jest dla mnie raczej nieprzekonujące...
http://www.odkrywca.pl/pod-budziszynem- ... tml#529476


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2008, 11:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
neandertalski pisze:
a moim zdaniem dobrze, ze tematy odżywają medialnie - tylko wtedy jest szansa, ze ktoś się o tych sprawach dowie

pełne poparcie dla neandertalskiego - kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie - napisał kiedyś Santayana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2008, 17:40 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie da sie wszytskiego wyjasnić polityką i zła wolą. Ludzie podli istnieli zawsze. Wśród nas Polaków też. To, w jaki sposób przyjmiemy to w końcu do wiadomości swiadczyc bedzie o nas.
Słuchałem w radiowej trójce dyskusji Grossa i Paczkowskiego. Od czasu do czasu, przerywajac swietną polemikę profesorów- puszczano na antenie wypowiedzi słuchaczy - byłem po prostu zszokowany poziomem zawartych w nich agresji! A radia tego słuchaja ludzie raczej o wywazonych i "spokojnych" pogladach. Trudna sprawa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2008, 5:53 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Co powoduje ludźmi, aby ten czas odgrzebywać? Rozumiem, że powinni się tym zajmować historycy, dążyć do wyjaśnienia możliwie dużo i możliwie wszystkiego

Cytuj:
Słuchałem w radiowej trójce dyskusji Grossa i Paczkowskiego. Od czasu do czasu, przerywajac swietną polemikę profesorów- puszczano na antenie wypowiedzi słuchaczy - byłem po prostu zszokowany poziomem zawartych w nich agresji!

Tzw. 'szeroka dyskusja' włącza w sprawę także ludzi nieprzygotowanych, agresywnych i próbujących narzucić innym wyłącznie swoje racje. Często się to im udaje, gdyż są bardziej przebojowi, aktywni i zdeterminowani. Problem, że przy nich giną głosy rozsądne i to oni zyskują większą słuchalność, niż autorytety, których i język i poziom nie zawsze jest dla ogółu zrozumiały.
Gawiedź była zawsze, tylko nie zawsze miała głos. Dziś ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2008, 14:35 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
ja też słuchałem tej dyskusji na trUjce i mam podobne wrażenia jak zubek. przy czym sama dyskusja w studiu była o tyle pocieszająca, że okazało się, że ludzie o odmiennych poglądach potrafią nie tylko normalnie dyskutować, ale o dziwo - nawet czasami sobie wzajemnie przyznawać rację. wstawki publiczności były w stylu wpisów na forum pod jakimś sensownym artykułem - przy czym paradoksalnie były dowodem na tezę Grossa o naszym nieśmiertelnym antysemityzmie - tak więc nie były tylko wstydliwym dodatkiem do dyskusji, ale przeciwnie były ilustracją tego o czym była mowa.
z kolei moim zdaniem nauczenie ludzi, ze nie ten ma rację kto głośniej krzyczy wymaga czasami wielu poświęceń i również tego aby możliwie często ktoś krzyczał głupoty, inaczej chyba się nie da, przykład obrazowy działa zwykle najcelniej, choć nauka to niestety proces długotrwały...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sty 2008, 18:27 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 mar 2005, 19:54
Posty: 192
A w takich wypadkach nauka trwa przez całe pokolenia, a i wtedy efekt nie jest murowany:( PS Jakby kto chciał J. T. Grossa na żywo posłuchać (i pewnie książkę w promocyjnej cenie kupić), to 13 II jest duże spotkanie we Wrocku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2008, 9:06 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 gru 2006, 15:15
Posty: 60
Lokalizacja: Zgorzelec
złe czasy ?? tak było wszędzie i owiele gorzej zachowywali się Niemcy ( tak na marginesie to złodzieje) a ten Edelman jest jakiś niepoczytalne.. chce zdelegalizować MW i NOP :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2008, 12:59 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
andrus znów nadaje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2008, 16:07 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 gru 2006, 15:15
Posty: 60
Lokalizacja: Zgorzelec
na Andrusa niestety nie mogę wejśc ale znów nadaje - czy to źle ..
aha pytanie, czy w pobliżu Zgorzelca biły się jakies dywizje Waffen SS ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2008, 22:27 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
Sorki,. ale spóźniłeś się kilkadziesiąt lat ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2008, 8:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 gru 2006, 15:15
Posty: 60
Lokalizacja: Zgorzelec
BELUSHI pisze:
Sorki,. ale spóźniłeś się kilkadziesiąt lat

tak chciałem wstapić :D
ale odpowiedzcie na pytanie czy jakieś walczyły ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..