Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 14:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30 cze 2008, 21:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 cze 2008, 17:43
Posty: 2
Lokalizacja: Białystok
Potrzebuję pomocy w następującej sprawie : szukam miejsca pochówku mego krewnego Ryszarda Trepanowskiego , który zaciągnął się w Białymstoku do formowanej tam wówczas 9 "Drezdeńskiej" Dywizji Piechoty.walczył jako bombardier w 40 Pułku Artylerii Lekkiej i zaginął / był ranny/ dn.5 maja 1945 roku prawdopodobnie w okolicach Bautzen.Mój dziadek poszukiwał go zaraz po wojnie, ale bez skutku.Nigdy nie było sprawdzane czy nie został pochowany właśnie na cmentarzu wojskowym w Zgorzelcu.Nie mam zadnej wiedzy z jakich jednostek żołnierze są tam pochowani.Byłabym wdzięczna gdyby ktos zechciał podać mi dokładny adres czy inny kontakt do administracji cmentarza II Armii WP w Zgorzelcu.Jest też podobno cmentarz wojenny II Armii w Niemczech w Panschwitz-Kuckau.Może ktoś coś wie na ten temat ? Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź i chętnie odwdzięczę się informacjami z Białegostoku/ gdzie mieszkam/ i okolic , jeśli kogoś to interesuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lip 2008, 10:26 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
niestety w księdze pochowanych na cmentarzu nie ma takiego nazwiska. księgi takie znajduja sie w Zespole Szkół Zawodowych im Boh. II Armii WP ( popularnie zwanej Mogiłkami ) - telefon 775 29 83.
Na cmentarzu jest wiele grobów NN. Jeśli pisze Pani, ze krewny "zaginął", jest spore prawdopodobieństwo, ze nie został zidentyfikowany i leży w bezimiennej mogile. Inna sprawa, że wciąż znajdowane sa przypadkowe groby ( choćby niedawno w Sdier).
W Pańczycach (Panschwitz-Kuckau) znajduje się pomnik poległych polskich zołnierzy, ale o cmentarzu, przyznam sie nie słyszałem.
powodzenia w poszukiwaniach.

PS. prosze sprawdzić czy to był na pewno 40 pułk artylerii lekkiej a nie 46 :) - to moze byc wazne
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lip 2008, 18:11 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 cze 2008, 17:43
Posty: 2
Lokalizacja: Białystok
Dziękuję Ci bardzo za podane informacje, a szczególnie za sprawdzenie na liście nazwisk.Co do numeru pułku, to rzeczywiście pomyliłam się pisząc 40 zamiast 46. Prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się, gdzie leży.W ubiegłym roku zmarł nasz sąsiad , a jednocześnie towarzysz broni, który widział Ryszarda żywego , ale rannego.Nikt nie wie co było dalej.Niepotrzebnie sie rozpisałam.Jeszcze raz serdecznie dziekuję.Hanna Horodeńska


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sie 2008, 19:08 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 sie 2008, 14:37
Posty: 1
Lokalizacja: Garwolin
hania123 pisze:
Potrzebuję pomocy w następującej sprawie : szukam miejsca pochówku mego krewnego Ryszarda Trepanowskiego , który zaciągnął się w Białymstoku do formowanej tam wówczas 9 "Drezdeńskiej" Dywizji Piechoty.walczył jako bombardier w 40 Pułku Artylerii Lekkiej i zaginął / był ranny/ dn.5 maja 1945 roku prawdopodobnie w okolicach Bautzen.Mój dziadek poszukiwał go zaraz po wojnie, ale bez skutku.Nigdy nie było sprawdzane czy nie został pochowany właśnie na cmentarzu wojskowym w Zgorzelcu.Nie mam zadnej wiedzy z jakich jednostek żołnierze są tam pochowani.Byłabym wdzięczna gdyby ktos zechciał podać mi dokładny adres czy inny kontakt do administracji cmentarza II Armii WP w Zgorzelcu.Jest też podobno cmentarz wojenny II Armii w Niemczech w Panschwitz-Kuckau.Może ktoś coś wie na ten temat ? Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź i chętnie odwdzięczę się informacjami z Białegostoku/ gdzie mieszkam/ i okolic , jeśli kogoś to interesuje.


Czy szukałaś informacji w Centralnym Archiwum Wojskowym proponuję wejść na ich stronę internetową (masz tam wszelkie informacje jak to zrobić i druki zamówień) .2 Polski Czerwony Krzyż po wejściu w menu otwierasz Biuro informacji i Poszukiwań lub strona www. straty.pl - straty osobowe i ofiary represji pod niemiecką okupacją. W razie problemów chętnie służę pomocą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..