Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 02 wrz 2007, 13:58 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
..tak jakby :grin: , to co zakładać nowy wątek?
ktoś może oglądał w sobotę 1 września program "30 minut" o godz. 20 w TVP 3?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2007, 12:46 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 cze 2007, 9:27
Posty: 109
Lokalizacja: zgorzelec
Oglądałem program telewizyjny "30 minut" emitowany w TVP 3, poświęcony tajemniczej śmierci małżonków Jaroszewiczów. W tym kontekście mowa była o Radomierzycach.
Wg mnie nic ciekawego z tego programu nie wynika. Generalnie powtórzona została teza o przyczynie zabójstwa Jaroszewiczów, która została podana w książce J.Rostkowskiego.
Teza ta nie jest poparta żadnymi dowodami /twardymi/, stąd też nie można wg mnie traktować jej zbyt poważnie. Faktem jest to, że sąd nie skazał wytypowanych sprawców jako zabójców, zarzucając braki /czytaj niedoróbki/ w postępowaniu przygotowawczym.
Ważnym podkreślenia jest to, że prowadzący sprawę jeden z najlepszych w tej materii policjantów nie ma - po 15 latach - żadnych watpliwości, że wytypowani sprawcy popełnili rzeczywiście tę zbrodnię. Jeszcze jedna moja uwaga. Błędnie w programie telewizyjnym podano okoliczności śmierci Tadeusza Stecia. Nie jest prawdą, że zginął on w wypadku samochodowym. Tadeusz Steć został zamordowany w swoim własnym mieszkaniu w Jeleniej Górze-Cieplicach. Jedna z wersji zabójstwa, to tzw. wątek homoseksualny.
W telewizji bardzo ładnie pokazano zamek w Radomierzycach. Tak na marginesie czy ktoś wie, jakie są dalsze losy jego odbudowy? Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2007, 19:28 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
W telewizji bardzo ładnie pokazano zamek w Radomierzycach. Tak na marginesie czy ktoś wie, jakie są dalsze losy jego odbudowy?

mniej więcej takie, jak zgorzeleckiego byłego Klubu Oficerskiego /Kasyna/ :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2008, 11:40 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Wraca sprawa zabójstwa Jaroszewiczów, no i przy okazji - Radomierzyc:
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... dzial.html
---
podałem stary link :-? ,
wczorajsze wiadomości tvn /bodajże/ sprawę odświeżyły, podając informację o stwierdzeniu zaginięcia głównych dowodów w sprawie z archiwum i planowanym ponownym nadaniu jej biegu/ pewnie jeszcze jakąś komisję powołają :| /


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2008, 20:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
a ma ktoś może akualny link???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 maja 2008, 7:03 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
A'propos Radomierzyc to ja mam tyle na temat :

http://fujiklub.pl/viewtopic.php?t=3320&start=0

Miłego oglądania :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 gru 2009, 8:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
no to a apropo Radomierzyc ;)

http://www.tvn24.pl/0,1634115,0,2,bogow ... omosc.html

są takie chwile, gdy bardzo mnie przygnębia to, że jestem cżłonkiem tego kraju... wcale się nie zdziwię jak jeszcze wyjdzie na to, ze tablicę z Auschwitz złomiarze zwinęli i znajdzie się w skupie złomu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 gru 2009, 18:53 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Cytuj:
złomiarze zwinęli i znajdzie się w skupie złomu...
razem z naszą rzeźbą 'Macierzyństwo', zwiniętą parę lat temu z MDK...
W obu przypadkach okoliczności wskazują na nietypowe motywy i nie sądzę, żeby to była sprawka złomiarzy :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 cze 2010, 22:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
hm okoliczności lubią się czasami dziwnie zbiegać. do mojej znajomej z Niemiec zwrócił się niejaki K.H. Grosser z prośbą o pomoc przy tłumaczeniu fragmentów książki mojego ulubieńca, tak tak chodzi o klasykę, czyli o Jerzego Tolkiena Rostkowskiego i jego "archiwa pachnące śmiercią".
Kim jest Pan Grosser? otoż wg tego co pisze jest synem rządcy pałacu w Radomierzycach, który wczasie wojny spędził w owym pałacu sporo czasu, aż do początku 1945 roku, no i rewelacje Pana Jurka delikatnie rzecz ujmując wydają mu się zaskakujące, zdecydowanie ich nie potwierdza, potwierdza za to, ze i owszem były w Radomierzycach przechowywane zbiory dzieł sztuki z Drezna.
Pan Grosser podobno napisał już do Pana Jurka w tej sprawie, niestety co z tej korespondencji wynikło nie wiem i specjalnie mnie to nie zajmuje, jakby z kolei kogoś temat bardziej zainteresował to podrzucam skany listu od Pana Grossera do mojej znajomej, pozwoliłem sobie tylko wymazać jej adres, jest za to czytelny adres i numer telefonu Pana Grossera, o ile jeszcze żyje, bo zdaje się dziadek jest już w wieku dosyć słusznym...

http://picasaweb.google.com/neandertals ... 7869019394

http://picasaweb.google.com/neandertals ... 0933446546


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2016, 13:09 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
oglądał ktoś wczoraj :)
https://vod.tvp.pl/26941315/odc-11


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2016, 19:45 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Coś szczególnego jest w tym odcinku?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2016, 23:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Film z założenia ciekawy. Fajne plenery. Dobre historie. Jednak sztuczna i byle jaka gra aktorów totalnie psuje całe założenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2016, 8:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
manzir pisze:
Coś szczególnego jest w tym odcinku?

niby dzieje się w Zgorzelcu, a do tego wpleciono wątek "rostkowski" z pałacem w Radomierzycach w tle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2016, 9:26 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Film z założenia ciekawy


To chyba założenie każdego filmu ;)

viper126pzgc pisze:
Fajne plenery.


Tutaj zgodność - choć wypowiadam się tylko za ten jeden odcinek. Radomierzyce bliskie memu sercu są ;)

viper126pzgc pisze:
Jednak sztuczna i byle jaka gra aktorów totalnie psuje całe założenie.


Dla mnie tragedia - ledwie wysiedziałem :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2016, 14:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
To mnie chyba uznasz za masochistę, oglądałem wszystkie odcinki :) Radomierzyce były pokazane dwa razy. W jednym z odcinków młyn w Radomierzycach "grał" elektrownię wodną we wsi Bogumiłowice w okolicy Wałbrzycha. O ile wiem wsi o takiej nazwie nie ma w tamtych okolicach, znajduje się natomiast w Małopolsce. W jednym z odcinków akcja rozgrywa się pod Szklarską Porębą, plenery jednak to jakie rozpoznałem, to Michałowice koło Jagniątkowa. W ostatnim odcinku niby historia rozgrywa się w naszym mieście, jednak to co widzimy za oknem antykwariatu wcale nie jest częścią naszego miasta. Jedynie Volvo na rejestracjach DZG postawione pod sklepem imituje ulice Zgorzelca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..