Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 kwie 2014, 12:44 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 kwie 2014, 12:40
Posty: 2
Tez się tym intersuje :) To moja stronka http://fotokomorka.za.pl/ :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2014, 22:57 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lip 2014, 22:51
Posty: 5
Lokalizacja: Chorzów
Dobry wieczór wszystkim ;)

Czy ktoś może wie, gdzie w Goerlitz znajduje się te miejsce?

Obrazek

Obrazek

będę wdzięczny z pomoc :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 wrz 2014, 18:50 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2006, 16:45
Posty: 156
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie mam pojęcia gdzie to jest, ale ja bym obok tego miejsca przejechał raczej obojętnie, nie zatrzymując się - nie wydaje się jakkolwiek atrakcyjne dla mnie.

Ciekaw jestem czy ktoś z okolic ostatnio "urbexuje", czy doszły jakieś nowe osoby, które się tym jarają… Jest ktoś? Coś? Jakieś nowe miejsca? ;)

Jeśli o mnie chodzi, to w naszych okolicach odkryłem ostatnio dwa niesamowite opuszczone miejsca:

Pierwsze to opuszczone więzienie położone pół godzinki jazdy od naszego pięknego Zgorzelca - aż byłem w szoku, że tak blisko można znaleźć TAKIE miejsce!! Dla ciekawskich - zdjęcia:

http://qbanez.wordpress.com/2014/09/04/ ... wiezienie/

Drugie miejsce to opuszczona całkiem niedawno przychodnia lekarska - troszkę dalej, bo ze dwie godzinki spokojnej jazdy, ale jednak wciąż stosunkowo blisko. Zdjęcia:

http://qbanez.wordpress.com/2014/09/09/ ... zychodnia/


Pozdrawiam urbexujących :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sie 2015, 17:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Zapraszam do obejżenia mojej galerii z opuszczonej elektrowni w Hagenwerder:

https://plus.google.com/photos/10395234 ... 8959545777


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2015, 13:33 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2006, 16:45
Posty: 156
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc - naprawdę fajne zdjęcia, jaram się! Ja nie miałem weny będąc tam i zrobiłem dosłownie kilka takich sobie zdjęć, nie potrafiłem ująć na fotografiach ogromu i potęgi tego miejsca. Twoje zdjęcia mi się za to strasznie podobają :)
Z tego co wiem, to na dniach ta elektrownia będzie wyburzana i już trwają prace rozbiórkowe, zdemontowali wszystkie szyby, przygotowują chyba też miejsca na ładunki wybuchowe (byłem w sobotę i się przyglądałem). Nie wiem tylko kiedy nastąpi wyburzenie, niech ktoś da znać jak coś ktoś wie :)

A przy okazji może pokażę ostatnio odwiedzone przeze mnie opuszczone miejsce. Jest to opuszczony mały domek na totalnym odludziu, z dala od cywilizacji i wiosek (nie mówiąc o miastach). Domek jest zachowany w środku w stanie bliskim ideału, jeszcze czegoś takiego nigdy wcześniej nie widziałem, więc sami zobaczcie jak to wygląda na zdjęciach:

https://qbanez.wordpress.com/2015/10/20 ... m-wieznia/


Jakiś czas temu odwiedziłem też opuszczone laboratorium chemiczne, które także zrobiło na mnie niemałe wrażenie, zdjęcia tutaj:

https://qbanez.wordpress.com/2015/09/22 ... oratorium/


Serdecznie pozdrawiam i miłego oglądania życzę! :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2015, 15:59 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
ibanezbass pisze:
, niech ktoś da znać jak coś ktoś wie :)


U mnie wróble ćwierkały o początku grudnia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2015, 19:06 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
ibanezbass pisze:
, niech ktoś da znać jak coś ktoś wie :)


U mnie wróble ćwierkały o początku grudnia.


Dajcie znać - może być spektakularnie :smt003
Trzeba obczaić miejscówkę :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2015, 18:20 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
Wyburzenie elektrowni w najbliższą sobote o 11.00 !!!!! ;-) szykować statywy fotomaniacy :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2015, 19:31 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Namruf pisze:
Wyburzenie elektrowni w najbliższą sobote o 11.00 !!!!! ;-) szykować statywy fotomaniacy :-)


Kurza ssstopa...pracuję :roll:
Pomijam już zapowiedzianych gości, bo ich to może bym namówił na taką atrakcję ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2015, 13:03 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Spieszmy się kochać...


VIDEO:Wyburzenie budynku elektrowni Hagenwerder


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2015, 15:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
ibanezbass pisze:
Twoje zdjęcia mi się za to strasznie podobają


Dzięki. Udało mi się przed wyburzeniem za namową syna, który zafascynowany jest Twoimi zdjęciami. Zawsze gdy sobie popatrzy na Twoją twórczość zaczyna szukać w sieci jakichś opuszczonych miejsc w naszej okolicy i nęka mnie namowami na wyprawę tam.

Co do Hagenwerder, to o jej wyburzeniu dowiedziałem się dziś po fakcie :( Byłem dziś bez zajęcia, więc mogłem tam być :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2015, 18:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Podobnie i ja :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 gru 2015, 9:02 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc i MARUNIO - przekonany byłem, że wiecie o tym. Wychodzi na to, że warto na bieżąco śledzić forum :| Niewiele się tu dzieje ale te treści były :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2015, 10:26 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
YELLO_35 pisze:
przekonany byłem, że wiecie o tym
mnie tez zdziwiła ilość osób, które "nie wiedziały"

Na moim blogu krótka relacja fotograficzna... KLIK KLIK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2015, 11:33 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2006, 16:45
Posty: 156
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc, bardzo mi miło takie słowa czytać, naprawdę.

Gero, filmik zacny, zdjęcia też, ale najlepszy filmik z wyburzenia, to moim zdaniem ten:

https://www.youtube.com/watch?v=MU7E4K4Ye78

Pokazane z wielu ujęć, w tym z lotu ptaka i co najciekawsze dla mnie świetnie jest pokazane to jak to wygląda po wyburzeniu. Filmik naprawdę zajebisty! :)

A tak na marginesie, z tego co widziałem podróżując nie raz przez niemcy to takich opuszczonych elektrowni jak ta która była w Hagenwerder jest w niemczech co najmniej kilka. Jedną to widziałem naprawdę ogromną, gdzieś w okolicy lipska, ale nie mogę jej odnaleźć. Była tak wielka że nie mogłem w to uwierzyć. Warto by było ją zwiedzić, a w przyszłości też pewnie będą ją wyburzać i będzie to dużo bardziej spektakularne niż w sobotę ;)
Stosunkowo niedaleko Gorlitz jest też ogromna opuszczona koparka, taka jak w hagenwerdzie, tylko że ta u nas to dosłownie miniaturka tamtej. Odważyłem się wejść na sam szczyt tejże, aczkolwiek nie było to zbyt mądre i bezpieczne, za jakiś czas zdjęcia z tej koparki zamieszczę na moim blogu (myślę, że w przyszłym roku). Kolejna taka opuszczona koparka, tylko nieco mniejsza (ale i tak dużo większa niż ta w hagenwerdzie) jest na przedmieściach Lipska (każdy kto jechał przez lipsk powinien ją zauważyć, bo bydle jest konkretne i też z tego co widziałem można na nią wejść (osprajowana graffiti)…

Pozdrawiam! :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..