Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 29 maja 2009, 20:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
A mi sie nie podoba. Strona stracila swoj charakter i wyglad, do ktorego wszyscy sie przyzwyczaili. Funkcjonalnosc wiele sie nie zmienila, wiec zmiany byly moim zdaniem niepotrzebne. Kiedys rozpoznawalem strone po kolorystyce i ukladzie. Teraz nie ma zupelnie zadnego charakteru - jest przecietna, mdla, bezplciowa, nie przyciagajaca wzroku. Na dodatek przez gigantyczne reklamy wyglada jak kolejna strona opisujaca super systemy do zarabiania przez wysylanie maili. W skali od 1 do 10 nie daje jej wiecej niz 1.
Jesli do tego dodamy fatalna czestotliwosc aktualizacji informacji biezacych, to wlasciwie nasuwa sie pytanie: po co na zgorzelec.info wchodzic...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2009, 22:01 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lip 2008, 20:48
Posty: 342
Lokalizacja: Zgorzelec
.. teraz juz wiem skad ja to znam!!!

wyglad i odczucia podobne do nowego allegro.... :|
:|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2009, 22:43 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 mar 2007, 17:44
Posty: 169
Lokalizacja: Zgorzelec
Mi również sie nie podoba, mało przejżysta, wszystko jakoś tak się zlewa ,pomimo różnych podświetleń...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2009, 22:50 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
ogłoszenia drobne zostały poprawione, nicek, rzuć okiem czy jest ok, to co wcześniej nie pasowało?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2009, 23:36 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Niby lepsza ale mi się nie podoba, czy teraz wszyscy robią strony na jedno kopyto? Całkowicie bez własnego stylu no i sorry ale z dziennikiem tudzież z gazetą toto ma mało wspólnego, jedna wielka reklama po prostu. Od jakiegoś roku, może więcej obserwuje ostry zjazd w dół. Aleksandrze i Zgorzelec.info, nie idzcie tą drogą :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2009, 0:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Hmm,.. może potrzeba jedynie czasu żeby się przyzwyczaić??? Choć jeśli mam być szczery - tamta szata była rzeczywiście jakby bardziej przejrzysta... :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2009, 9:55 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
"Wysłany: Dzisiaj 23:50
ogłoszenia drobne zostały poprawione, nicek, rzuć okiem czy jest ok, to co wcześniej nie pasowało?"

Na dodatek Alex teraz umie przenosić się w czasie..... :smt044

I znowu jest kupa. Kolejna strona ogłoszeń się nie otwiera w ogóle...

Ta firma z Jeleniej to pierwszy projekt robi? Sami nie mieli czasu przetestować strony? Wali amatorszczyzną....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2009, 11:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Kolejne nietrafione "wynalazki":
1) Po co zakładka "pilne"?! Przecież ona powiela to co jest w wiadomościach i tylko wprowadza chaos i dezinformuje. W ogóle ten cały rozwijany panel z zakładkami jest lekko nieudany.
2) "Pogoda" - czy ciężko na jakimś onecie czy czymś podobnym znaleźć Zgorzelec, a nie Goerlitz?!
3) Konkretne artykuły po rozwinięciu ("więcej") są rozciągnięte na całą długość, co nie jest zbyt korzystne do czytania (od deski do deski) - tekst powinien zajmować jakieś 3/4 szerokości.

Jestem praktycznie laikiem jeśli chodzi o webmastering, ale firma która wykonała nową szatę ma zdecydowanie mniej wyobraźni i koncepcji. Funkcjonalnie i wizualnie jest słabo. Nie żebym narzekał, ale za wynagrodzenie, które wzięli oczekiwałbym o wiele więcej! Zresztą zobaczcie sobie na ich stronę domową jak i realizacje - robią prawie wszystko według jednego szablonu!! Z takimi umiejętnościami i za pomocą programu "Pajączek", taką stronę wykonałby co 2 młody komputerowiec. Po prostu spodziewałem się czegoś lepszego, o wiele lepszego.
Zobaczcie jak fajnie, oszczędnie i przyjaźnie może wyglądać strona lokalnego portalu:
http://rynkowy.pl/
W necie jest wiele innych wzorcowych, dobrych stron, które powinny być inspiracją i punktem odniesienia. Natomiast nowe zgorzelec.info to lekka amatorszczyzna. Tak to widzę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2009, 11:42 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
Chcecie zobaczyć profesjonalną stronę? Co prawda we flashu, ale jak dla mnie to mistrzostwo świata....
www.2advanced.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2009, 13:35 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 gru 2008, 11:20
Posty: 485
Lokalizacja: Świecie/JG/Zgorzelec
Ta strona geosigma jak i również strona zgorzelec.info wygląda mi na robioną za pomocą lub na wzór szablonów JOOMLA... oczywiście często sama z nich korzystam, tyle że ja je bardziej modernizuję i ulepszam... i właśnie, jak na dziennik to powinno być tak, że wiadomości są na środku strony a na prawym i lewym marginesie jakieś reklamy, pogoda itp. dla przykładu chociażby strona TVN 24 Mam nadzieję, że z czasam funkcjonalność się polepszy ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2009, 13:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
A co jest z RSS bo stary nie działa ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2009, 13:42 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
kicha


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2009, 14:40 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
Tak po chwili surfowania po nowych stronach:

Typografia:
- Użycie szeryfowej Georgi nie jest chyba dobrym pomysłem. Czcionka ta sprawdza się na stronach gdzie jest niewiele tekstu . Jej użycie w obecnej szacie graficznej zgorzelec.info. powoduje, że strona sprawia wrażenie "przytłaczającej" i przeładowanej.


Layout:
- obecny układ ma złe proporcje, przede wszystkim za duże reklamy, stłoczone w jednym miejscu sprawiają naprawdę niekorzystne wrażenie
- zdjęcia przy informacjach - ich położenie po prawej stronie jest nienaturalne. Korzystając z kompa przenosimy przyzwyczajenia z tradycyjnych mediów, a tam prawie zawsze zdjęcia są umieszczane zgodnie z kierunkiem czytania, czyli od lewej
- ogłoszenia drobne na stronie głównej, które tak naprawdę nie są ogłoszeniami drobnymi a reklamami jednej firmy :)
- kolorystyka a przede wszystkim szary background, wprawia mnie w podły nastrój :) w powiązaniu z użyciem, gdzieś tak na około 80% zaczernienia czcionki powoduje, że ciężko to się czyta (za mały kontrast)
- wszechobecny ajax - ciągle coś się rozsuwa i zsuwa :), to chyba wpływa też na wolne działanie serwisu...
- za mało światła pomiędzy blokami (reklamy, nagłówej, aktualności itd.) co sprawia wrażenie przeładowania

Funkcjonalność:
- brak rss-u
- brak najprostszej nawet wyszukiwarki
- brak archwum newsów (w układzie rocznym i miesięcznym)
- brak mapy strony (przy tych wielkościach zaczyna być przydatna)
- galerie zdjęć - nie wiem dlaczego ale próba wejścia (pod ubuntu i firefoxem) kończy się koniecznością logowania do picasy
- archaiczny sposób pokazywanie treści poprzez wyskakujące okienka

Na plus :
- mechanika katalogu firm i ogłoszeń drobnych - widać od razu na co było najbardziej "wygładzane"
- porównywarka cen

Generalnie, zgodnie z najnowszymi trendami dodał bym oznaczenia "beta" :). Na jakiś czas uruchomiłbym też system raportowania i zgłaszania błędów.

Pozdr.

Ps. Generalnie krok do przodu. Jeśli przyjąć, że poprzednia wersja to była wersja 1.0 to obecna to 1.5, do wersji 2.0 jeszcze trochę brakuje.


Ostatnio zmieniony 30 maja 2009, 15:13 przez PiotrArcimowicz, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2009, 19:05 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 kwie 2007, 11:00
Posty: 70
Lokalizacja: stąd
moim zdaniem raczej krok do tyłu:
* słabo czytelna (zarzut główny)- chciałoby się napisać kolorowy zawrót głowy, ale tu jest raczej szary...
* za duże reklamy
* przewijanie informacji w podstronach mi osobiście nie pasi
* jedyne co fajne- że forum się nie zmieniło :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2009, 11:13 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Zastanawia mnie czy nie lepiej zrezygnować z komentarzy pod artykułami na rzecz forum - bo tak to będzie się to powielało i rozdrabniało. Ewentualnie linkować z artykułów do wątku na forum - jeżeli taki istnieje.


PiotrArcimowicz pisze:
Generalnie krok do przodu

matryca pisze:
moim zdaniem raczej krok do tyłu:


I bądź tu mądry :roll: ;)

Ja się powoli wdrażam - ale co do wielkości reklam nie zmieniam zdania ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..