Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
Post: 27 sie 2015, 8:28 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Startują Jakuby
2015-08-27
- z głównej :smt023

Mistrz drugiego planu ;)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sie 2015, 11:51 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 gru 2014, 11:59
Posty: 26
Czy zwrócił ktoś uwagę ze na straganach po lewej stronie sceny surowe mięso (szaszłyki i inne specjały) leży dziś niezakryte, nieschłodzone na zewnątrz od minimum godziny 8.30 rano do teraz ?

Temperatury powyżej 20 stopni celsjusza nie wróża nic dobrego.

Gdzie jest sanepid ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sie 2016, 20:15 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
JAKUBY 2016 - na głównej :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2016, 0:19 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Nie wiem jak Wy, ale za pierwszym razem przeczytałem "Święto szarego miasta".
Za drugim razem także tak zrozumiałem słowo STary. Za trzecim podobnie.

Cóż, to tylko fakty, bardziej szare niż stare.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2016, 11:52 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Jakuby - dzień świstaka 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2016, 16:10 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
Jakuby - dzień świstaka 8)


To problem każdej imprezy typu Dni Miasta, Jarmark Dominikański czy inna tego typu impreza.
Jakuby ciągle ewoluują i trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć. Albo po prostu nie chcieć tego zauważyć :roll:
Szczerze mówiąc dziwią mnie narzekania na tę imprezę - stała się "naszym produktem" (podobnie jak Festiwal Grecki) i mają wielu fanów, którzy tutaj właśnie wtedy przyjeżdżają. Narzekaczom zalecam omijanie Przedmieścia Nyskiego w tym czasie - a podejrzewam, że i tak bywają tu rzadko. Bo i po co?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2016, 16:17 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Z tą ciągłą ewolucją to trochę szeroko poszedłeś ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2016, 17:51 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
Z tą ciągłą ewolucją to trochę szeroko poszedłeś ;)


Podobnie jak Ty z dniem świstaka ;)
Przy czym Twoje określenie raczej obraża Organizatorów...
Przeanalizuj np. Karbonalia, Lato Agatowe, Dni Ceramiki, Sami Swoi itp. imprezy.
Jakuby są osadzone w pewnej epoce i historii - przemyca się tu ostatnio teatry uliczne (BuskerBus), laserowe atrakcje na otwarcie, koncerty (piątkowy na otwarciu zapowiada się super), zaprasza nietypowych gości (kataryniarze) itd. itd. Dostrzega się to co się ludziom podoba - np. węgierski Szelindek, który w tym roku ponownie zagości. Impreza IMHO nadal nie zjada przysłowiowego własnego ogona - choć bywają atrakcje niezapomniane (latające smoki), które wspomina się z żalem, że ich już nie ma.
Uczestniczę w Jakubach niemal od początku - i na pewno moja ocena m.in. z tego wynika. Ale uważam, że właśnie dlatego wiem co się z Jakubami dzieje, co się zmienia, co pozostaje bez zmian (kiełbasa i piwo u tzw. Dobrzyna) i przy czym naród się dobrze bawi - nawiasem mówiąc właśnie przy tej kiełbasie też ;)

Załączam wpis na moim blogu z fotorelacjami z poszczególnych lat - tam nieco widać co było na przestrzeni kilku ładnych lat.

JAKUBY 2001-2015


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sie 2016, 16:32 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Arku czuję lekką gorycz po Twojej stronie, ale wydaje mi się, że nie do końca piszesz otwarcie.
W pewnym sensie Cię rozumiem, bo przykładowe lasery nie licują z obecną wizją ogólnie pojętego artyzmu.Miejmy jednak nadzieję, że czas będzie łaskawszy i zwolni galop obecnej "ciemnoty"
Reasumując nadmienię, iż choćby nawet największe dzieło pojawiło się na wystawie, to duża większość obecnych nie będzie w stanie go dostrzec- a szkoda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sie 2016, 18:52 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
Arku czuję lekką gorycz po Twojej stronie,...


Skoro tak odczytujesz to pewnie tak jest - ogólnie irytuje mnie nasze zgorzeleckie narzekanie. Założyłem kiedyś wątek z wizją i marzeniami dotyczącymi Dnia Zgorzelca. Furory nie zrobił, a narzekający jakoś w nim milczeli :roll:

MARUNIO pisze:
...wydaje mi się, że nie do końca piszesz otwarcie.


W pewnym sensie tak. Otwarcie to przy piwie powiedziałbym manzir'owi , że zwyczajnie pier...dzieli. Albo podpuszcza ;)

MARUNIO pisze:
Reasumując nadmienię, iż choćby nawet największe dzieło pojawiło się na wystawie, to duża większość obecnych nie będzie w stanie go dostrzec- a szkoda.


Słuszne podsumowanie :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sie 2016, 19:51 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Otwarcie to przy piwie powiedziałbym manzir'owi , że zwyczajnie pier...dzieli. Albo podpuszcza


Oj tam, oj tam ;)

Lubię tą imprezę i cenię za to, jak się rozwinęła - nie jest to przysłowiowe żarcie kiełbachy i chlanie piwska, tak jak na Dniach Zgorzelca, ale nie powiesz, że "rozwój" trochę wyhamował - stąd dzień świstaka ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 wrz 2016, 20:25 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
YELLO_35 pisze:
Otwarcie to przy piwie powiedziałbym manzir'owi , że zwyczajnie pier...dzieli. Albo podpuszcza


Oj tam, oj tam ;)

Lubię tą imprezę i cenię za to, jak się rozwinęła - nie jest to przysłowiowe żarcie kiełbachy i chlanie piwska, tak jak na Dniach Zgorzelca, ale nie powiesz, że "rozwój" trochę wyhamował - stąd dzień świstaka ;)

I tak było w tym roku. Słabo było. Grajek na rowerze Sambor Dudziński, sprzęt chyba odmówił posłuszeństwa, ale za to jakaś babka od niego nawalona umilała czas widzom.
Kramy z serkiem z Zakopanego, kwiatki ogrodowe itd nijak nie pasują do charakteru imprezy. W Bolesławcu na świecie ceramiki w strefie rynku mogli handlować tylko ci związani z tym świętem. A u nas?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 wrz 2016, 16:12 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Liczyłem na większy odzew - dlatego milczałem. Formuła forum chyba jednak wymiera na rzecz bylejakości fejsa :roll:

Tak Marcopollo - masz rację pisząc :
Marcopollo pisze:
Kramy z serkiem z Zakopanego, kwiatki ogrodowe itd nijak nie pasują do charakteru imprezy.

Faktem jest, że te rzeczy mogłyby znaleźć się za jakubową bramą. Paradoksalnie obydwa stoiska co roku odwiedzamy. Cebulki kwiatowe mają wielki i niespotykany u nas wybór - to słowa mojej kobiety, bo ja się na tym nie znam. Nie znam się też na góralskich serach ale lubię zajadać te z grilla :) Znam się za to z właścicielami stoiska z tymi smakołykami i w tym roku nie byli zadowoleni - po pierwsze mieli konkurencję (w poprzednich latach nie), po drugie zapłacili więcej za stoisko. Opłata jest tylko za miejsce, bo stoisko mają własne - więc ta kwota tym bardziej ich zaskoczyła. W połączeniu z o wiele mniejszym zyskiem niż za poprzednie lata do zachwytu było im daleko. Wiem też z autopsji, że stojąc na Jakubach ma się doskonały wgląd w ilość prezentacji/przemarszów i atrakcji na imprezie. Powiedzieli nam, że w tym roku było tego mniej :? Słyszałem, że organizator ma ten luksus, że jest więcej chętnych na stoiska niż ich samych - może zatem wyczuł, że można więcej doić? Tylko czy aby przypadkiem w którymś momencie nie zarżną dojnej krowy?

W ub.r. rozmawialiśmy z rękodzielnikiem (mniejsza o szczegóły) - facet działa na rynku polskim i niemieckim. Narzekał na komunikację z MDK-iem, chaos informacyjny i cenę za stoisko - zaznaczam - chodzi o rękodzielnika, a nie sprzedawcę przysłowiowej kiełbasy. Facet na pewno przesiąkł niemieckim podejściem do tematu - tam stoiska na niektórych tego rodzaju imprezach masz za darmo :roll: Ale jestem w stanie go pojąć, bo osobiście przekonałem się jak wygląda współpraca z Niemcami...

Marcopollo pisze:
A u nas?


Tradycyjnie - jakoś to będzie :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..