Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 lip 2007, 8:47 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 20 lis 2006, 19:19
Posty: 133
Od dwóch dni z kranów cieknie w moim domku brudna woda. Żona nie może z tego powodu wyprać nic białego .
Filtry od ciepłej wody i od pitnej (mam odwróconą osmozę) pozapychały się.
Rozumiem że jakieś prace są prowadzone.
W poprzednich latach przepłukiwano rurociąg po zakończeniu prac i nie było problemu.
W tej chwili już chyba nikt o tym nie pamięta.
Może warto komuś o tym przypomnieć w końcu płacimy spore pieniądze za wodę. :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 9:42 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lis 2006, 9:49
Posty: 270
Lokalizacja: Zgorzelec, PN
Sęk w tym, że prace będą trwały do - zdaje się - końca roku 2007 :(.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 10:04 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 gru 2005, 18:16
Posty: 73
Fajnie że jest remont wodociągu - napewno był potrzebny tylko że:

po pierwsze z kranu leci syf a nie woda ( wczoraj napełniając basen dzieciom zgłupiałem - chyba z nysy była by czystsza)

po drugie badają wodę co tydzień według informacji ze strony info - co będzie jeśli pomiędzy badaniami a nawet w ich trakcie okaże się że woda jest szkodliwa dla ludzi i zwierząt? - Wiele osób używa tej wody do picia i przygotowywania posiłków(ja od 1,5 tyg kupuję butle) !!!!!!

po trzecie dlaczego opłata za ściek w kranie jest równa opłacie wody?????

i po czwarte czemu dziś w mojej skrzynce znalazłem rachunek PROGNOZOWANY - bo nikt mnie nie pytał o stan licznika (choć napewno byłem w domu :lol: ) w którym to przekroczono moje zużycie o 18 m co daje kwotę ponad 100zł :twisted:

Czyżby pod władzą burmistrza Gronicza prezesi ZGŁUPIELI???????


Ostatnio zmieniony 17 lip 2007, 11:51 przez glucior, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 10:21 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 lut 2007, 15:55
Posty: 42
Lokalizacja: zgorzelec
U mnie w domu też taka woda leci, jest ruda, a w dodatku jak się naleje do szklanki to na dnie zostaje taki osad jak błoto. Dosyć, że trzeba spore pieniądze płacić za taką wodę, to i tak jeszcze dodatkowo muszę kupować mineralną bo ta się do niczego nie nadaje. Paranoja. Powinny być beczkowozy na mieście z wodą zdatną do picia, tak jak było to w Zawidowie, jak tam też taka woda leciała.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 10:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Glucior - placisz za taka sama ilosc wody jak i sciekow, gdyz zaklada sie,ze ta woda nie zniknie, ani nie odparuje i w koncu splynie do kanalizacji.
Jesli chcesz podlewac ogrod, napelniac dzieciakom basen, to zamontuj drugi wodomierz. Szczegolowych informacji udziela Ci wodociagi, w kazdym badz razie jest taka opcja, przynajmniej dla wlascicieli domow. Wtedy placisz tylko za zuzyta wode - tak jak na przyklad dzialkowcy, czyli cos okolo 2.7zl za m3.
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 11:11 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 gru 2005, 18:16
Posty: 73
gobo 007 zdaję sobie sprawę jaką wodą napełniam basen" PITNĄ "- ale ona nawet jej nie przypimina - chyba mnie nie zrozumiałeś nie mam pretensji że mam płacić za ścieki które powstają po zużyciu wody - TYLKO ŻE MAM PŁACIĆ ZA ŚCIEKI Z KRANU - które wodą być powinny :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 11:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Aha:) No to rady nie mam:( U mnie na Tuwima problem raczej nie wystepuje, ale za to na dzialce w rejonie wiaduktu kolejowego juz tak, choc tam szczegolnie mi to nie przeszkadza.
Odliczajcie wiec dni do konca inwestycji, by pozniej moc raczyc sie woda prawie zrodlana:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 11:37 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 lip 2006, 11:26
Posty: 70
Tak się zastanawiam - komu mam wręczyć propozycję zmniejszenia opłaty za wodę (mieszkanie spółdzielcze) - spółdzielni czy wodociągom ?
W końcu woda nie odpowiada normom i jaka jest większość z nas widzi.
Jeżeli produkt nie odpowiada zadeklarowanym parametrom, to nabywca ma prawo żądać np. obniżenia ceny.
Drugie pytanie - o ile powinne zostać obniżone opłaty?
Proszę o jakąś sensowną konsultację - bo patrząc np. na podane normy wychodzi mi tak od 3 do 10 razy (o tyle przekroczono normy, więc może proste przełożenie - o tyle razy obniżyć opłatę).
P.S. W PWiK Nysa - tel. 075 64 56 884 najpierw nie chcieli mówić o obniżce opłaty, a następnie jednak stwierdzili, aby wysłać pismo do prezesa.
Zobaczymy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 11:38 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Chciałbym tylko zauważyć że woda pitna z miejskich wodociagów została dopuszczona do użytku WARUNKOWO i to głównie z powodu przekroczenia norm fizykochemicznych (a więc sprawdzalnych w zasadzie tylko laboratoryjnie). Nałożony obowiązek zakłada cotygodniowe badania wody, na stronie PWIK są badania... sprzed miesiąca, a więc sprzed rozpoczęcia remontu. Od tego czasu nie opublikowano żadnych nowych wyników, a szczególnie tych które stały się podstawą decyzji SANEPI-du.
Jako użytkownicy internetu jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że mamy do wielu informacji szybki dostęp, są jednak ludzie którzy takiego komfortu nie mają. W żadnym oficjalnym medium nie pokazała się jakakolwiek reakcja zarządu PWIK na decyzje SANEPI-du. czy to jest celowe działanie nie wiem, mam wrażenie jednak że gdyby nie zgorzelec.info to nawet byśmy się o tym nie dowiedzieli. Tu nie chodzi o to, że jest remont i "utrudnienia", wszystko można zrozumieć, na pewno nawet jest niezbędne. Nie rozumiem tylko dlaczego nie pozostawia się mieszkańcom wyboru. Gdyby się ukazała informacja ze strony PWIK o decyzji SANEPI-du (nie w internecie : prasa, słupy) o warunkowym dopuszczeniu wody kazdy mieszkaniec mógłby wybrać. A tak starsi ludzie piją sobie wodę, która MOŻE nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu. Nie mają wyboru, bo nic nie wiedzą. Takie działanie podważa zaufanie dla PWIK, jeśli nie ma informacji wówczas gdy panuje względny spokój to co będzie w sytuacji kryzysowej ?

PWIK jest przedsiębiorstwem publicznym i jego nadrzędnym celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców i działanie dla ich dobra. A zachowują sie jak byli by prywatną firmą która przed obawą, że informacje mogą jej zaszkodzić ukrywa je. To chyba nie tak ma być.

Cytuj:
Odliczajcie wiec dni do konca inwestycji, by pozniej moc raczyc sie woda prawie zrodlana:
szczególnie z poniemieckich jeszcze rur :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 11:57 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 gru 2005, 18:16
Posty: 73
Dokładnie tego samego dotyczyłm mój post Krytyczny:) i jeszcze jedno - sprawa organizacyjna - Na rachunkach Nysy nie ma informacji o remoncie - za to jest o punktach zaopatrywania w wodę - i tak mieszkając w okolicy Orzeszkowej, mam zapierdzielać po darmową (chyba) wodę na Powstańców Śl. - ciekawe w czym i czym ją przytacham i w ilości dla potrzeb 4 osobowej rodziny w UPAŁY!!!!!



A swoją drogą bardzo trafna nazwa PWiK "Nysa" - walory,kolor,pewnie też smak i inne mogą się równać Nysie Łużyckiej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 12:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
krytyczny pisze:
PWIK jest przedsiębiorstwem publicznym i jego nadrzędnym celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców i działanie dla ich dobra. A zachowują sie jak byli by prywatną firmą która przed obawą, że informacje mogą jej zaszkodzić ukrywa je.

????
większej bzdury już dawno tu nie czytałem... :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 12:40 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
tadam pisze:
większej bzdury już dawno tu nie czytałem... :shock:


To czekam na rozwinięcie, Twojej opinii, a także skutecznie przeprowadzonego dowodu na to, że PWIK nie jest przedsiębiorstwem którego akcjonariuszamisą samorządy i że firma nie została powołano po to by wykonywać zadania ustawowe gmin.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 13:19 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2006, 10:48
Posty: 184
Lokalizacja: Zielona Góra
"A tak starsi ludzie piją sobie wodę, która MOŻE nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu. "

moze nie spowoduje?? :) ja jestem mloda osoba i jakosc przezyje codzienne bole zoladka czy wysypke na skorze, ale nie wiem, jak starsi ludzie....Racja- okolice Orzeszkowej zostaly poszkodowane, a przeciez mieszkaja tu tez takie rodziny, ktorych nie stac na codzienne kupywanie wody w butelach pieciolitrowych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 13:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
bzdurą jest całe zdanie, które wysmażyłeś a nie to, że jest przedsiębiorstwem publicznym!
(Ale domyslam sie, ze dobrze wiesz o co mi chodzilo, bo głupi nie jesteś, tylko celowo rozmydlasz temat)

Chodzi mi głównie o jego drugą część, gdzie założyłeś, ze firmy prywatne ukrywają wszelkie wady z obawy przed szkodą jaką by jej wyrządziły.
Jest dokładnie odwrotnie kolego krytyczny! Firmy prywatne nie mogą sobie pozwolić na ukrywanie wad, bo zwykle kończy sie to upadkiem takowej, lub w najlepszym wypadku utratą reputacji. Firmie państwowej/publicznej zwykle takie coś nie grozi a już zwłaszcza takiej, która jest monopolistą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 13:47 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Sorry Tadam, naoglądałem się i naczytałem o wielkich złych korporacjach i o takich myślałem pisząc posta. Niedomówienie z mojej strony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..