Dzisiaj jest 22 maja 2024, 19:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 890 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 03 gru 2010, 21:44 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2008, 19:17
Posty: 611
Lokalizacja: Zgorzelec
Olek pisze:
Sam używasz słowa...może...czyli, Jego działalnośc nie była wydajna, ku zadowoleniu Zgorzelczan.

Bo nie agituję. Dlatego słowo "może". Wybór jest nasz-wyborców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 gru 2010, 22:20 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 lip 2010, 12:45
Posty: 38
Lokalizacja: Zgorzelec
bartekz pisze:
mały jo napisał/a:
Cytuj:
Zastanawia mnie jak Pan Fiedorowicz ma zamiar to zrobić.
Po pierwsze. Nie bardzo ma wpływ na ustalanie stawek np. stawki za wodę i ścieki ustalane są prze Radę Ministrów.


Szanowny mały jo,
Nie podejrzewam Cię o celowe wprowadzanie w błąd mieszkańców, myślę iż wynika to z braku wiedzy.

Sprawę tą reguluje Ustawa z dnia 7 czerwca 2001r "o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków"
art.24 ust.1 Taryfy podlegają zatwierdzeniu w drodze uchwały rady gminy

art 24 ust 2 Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne w terminie 70 dni przed planowanym dniem wejścia taryf w życie, przedstawi Burmistrzowi wniosek o ich zatwierdzenie.
art. 24 ust. 4 Burmistrz sprawdza czy taryfy i plan zostały opracowane zgodnie z przepisami ustawy i weryfikuje koszty, pod względem celowości ich ponoszenia.
ciekawy jest też ust 6 mówiący o dopłatach przez miasto aby nie obciążac mieszkańców wysoką cena. To pominę

Zanim coś napiszesz to poczytaj. :smt021

Fiedorowicz wie co mówi , ustawa daje mu taką możliwośc. :smt023



Nie zmienia to faktu, że może jedynie zatwierdzić czytaj zgodzić lub nie zgodzić się z cenami. Jeżeli nie zgodzi się proponuje swoje na co rada ministrów może się zgodzić lub nie. Jeżeli rada ministrów nie zaakceptuje zmian burmistrz praktycznie nie ma pola manewru. No chyba że znajdzie nowego dostawcę który zaproponuje niższe ceny.

Nie pisałem o tym bo w praktyce nikt tego nie stosuje i burmistrzowie miast muszą akceptować stawki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 gru 2010, 22:21 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
Czy nadal będzie twierdzić, że nie należy go ślepo słuchać? :grin: Czy nadal będzie obstawiać, że poziom samorządowca poznaje się po tym, że nie opowie się on za nikim (jak Napieralski ;) ), czy teraz skłoni się do mojego zdania, że jest to czysta ocena - podsumowanie działań obu burmistrzów, z którymi miał okazję współpracować i wskazanie tego lepszego :) A może postawi hipotezę, że to kolejna zagrywka łysych??? ]:->

Turek przeczytaj sobie jeszcze raz moją poprzednią wypowiedź i postaraj się ją zrozumieć. Nie wiem o jakiej ulotce mówisz bo nie sprecyzowałeś co w niej jest. Skoro Walotka coś komuś nakazuje w niej to tym gorzej dla niego i niezależnie czy wzywa swoich wyborców do głosowania na pana G czy na pana F. Każdy z tych wyborców co zagłosował na p. Walotkę lub innego kandydata który nie dostał się do II tury miał jakieś swoje powody i przemyślenia dlaczego dokonał takiego a nie innego wyboru i mam nadzieję, że w niedzielę każdy z nich też będzie miał swoje przemyślenia i powody co do decyzji przy urnie. to tyle w tym temacie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 gru 2010, 22:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 11:09 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 gru 2010, 23:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Dla mnie wybór pomiędzy ewidentnym kłamcą i a człowiekiem którego dokonania są widoczne jest jasny.
Jeśli chcecie miasta w którym będzie rządzić partnerstwo publiczno-prywatne - jeśli nie boicie się drastycznych podwyżek za świadczone dotąd usługi przez gminy - zagłosujcie zgodnie z tendencją ogólnokrajową...

Jeśli zagłosujecie za facetem, który rzuca wam po raz kolejny nowy zestaw obietnic, które znowu nie będą zrealizowane, to oznaczać będzie, że kochacie być okłamywani.

Życzę trafnego wyboru...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 gru 2010, 23:09 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Szczerze mówiąc cieszę się, że kampania dobiega końca. Największymi zwycięzcami są dziś firmy poligraficzne i ten sklep, który sprzedał jajka, którymi obrzucono plakaty Rafała Gronicza. Z tego co widzę to w większości kłócimy się i spieramy opierając się na plotkach, domysłach. Argumenty, merytoryczna debata odeszła w niepamięć. Najważniejsze okazuje się to sianie zamętu, straszenie wizjami końca tego co dziś mamy. Szkoda, że wpierw musi nastąpić prowokacja aby strony zechciały się spotkać aby wyjaśnić sobie co maiły na rzeczy. Dzisiaj miałem okazję porozmawiać z Magdą Kazimierczak nt. sytuacji jaka miała miejsce we wtorek. Z tego co ustaliliśmy oboje padliśmy ofiarą plotek, dywagacji połączonych z propagandą polityczną. Dzięki temu spotkaniu mieliśmy okazje wyjaśnić sobie wszystko co związane z halą, basenem, całym CSR. Była to też okazja na przeproszenie siebie nawzajem. Szkoda, że tej rozmowy nie było parę dni temu. Mam nadzieję, że od poniedziałku ton niektórych wypowiedzi opadnie i znów będzie można normalnie wyrażać swoje poglądy bez obawy o zarzuty, się POpaprańcem, czerwonym czy sPiSkowcem. Aby do poniedziałku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 gru 2010, 23:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Pitek - moment, bo czegoś nie rozumiem... Najpierw oskarżyłeś klientkę, kobietę która za korzystanie z basenu w ramach prowadzonych zajęć reguluje wobec CSR należności, cyt.:

Cytuj:
Magda Kazimierczak, prowadząca zajęcia aqua aerobiku na basenie krytym kłamie i wprowadza w błąd swoich klientów.


A teraz piszesz, że...

PiTeK pisze:
Dzisiaj miałem okazję porozmawiać z Magdą Kazimierczak nt. sytuacji jaka miała miejsce we wtorek. Z tego co ustaliliśmy oboje padliśmy ofiarą plotek, dywagacji połączonych z propagandą polityczną. Dzięki temu spotkaniu mieliśmy okazje wyjaśnić sobie wszystko co związane z halą, basenem, całym CSR. Była to też okazja na przeproszenie siebie nawzajem.


Ty sobie robisz chyba jaja, człowieku???
Wy siebie przeprosiliście nawzajem?? Za co?? Czyżby i ona oskarżyła Ciebie na jakimś forum publicznym o kłamstwo i wprowadzanie Twoich klientów w błąd???

Nawet jeśli ona nie zażądała tego - zwykła ludzka przyzwoitość nakazywałaby Tobie zamieszczenie tutaj oficjalnych przeprosin, a nie jakieś durne "pitu-pitu" o wzajemnym wyjaśnieniu sobie czegoś tam...

Ja ją rozumiem, korzysta odpłatnie z usług CSR i zapewne nie chce wejść w konflikt z jej prezesem z rządzącej PO - a Ty bez skrupułów wykorzystujesz zależność żeby wykpić się jakimiś tam pierdołami...

Po prostu ją przeproś, tutaj, wytłuszczoną czcionką, za kłamstwo jakiego się dopuściłeś wobec tej kobiety - a nie pieprzysz o jakiś plotkach które zrujnowały Ci trzeźwy osąd sytuacji!!!!

I wypowiedz się również w mojej sprawie - wszak oskarżyłeś mnie o pisanie bzdur gdy tymczasem udowodniłem Ci, że kłamiesz... :roll:


Ostatnio zmieniony 03 gru 2010, 23:37 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 gru 2010, 23:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 11:11 przez turek, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 gru 2010, 23:58 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 kwie 2006, 8:56
Posty: 84
Lokalizacja: Zgorzelec
do małego jo - chłopaku jak już to nie rada ministrów tylko rada miasta, po za tym czy wyobrażasz sobie jak jest propozycja dobra dla mieszkańców to radni platformy będą przeciw? szczerze wątpię. to byłby strzał w kolano.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 gru 2010, 23:58 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
turek pisze:
czy cztery lata temu nie Widziałeś tych dokonań????


Cztery lata temu wydawało mi się, że te dokonania są czymś niewielkim. Cztery lata temu wydawało mi się, że windując na stanowisko burmistrza człowieka nowego, młodego, świeżego miasto może rozwijać się szybciej....
Dzisiaj widzę, że tamten człowiek okazał się być bardziej prężny od nadziei, czyli jego następcy.
I dlatego zagłosuję jak zagłosuję, ponieważ wybór mam jaki mam...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 gru 2010, 0:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 11:11 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 gru 2010, 10:10 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
A wcześniej pisałaś, że na pewno nie poprze

no cóż moje przewidywania nie spełniły się i nie napisałem, że na pewno tylko: "Jak znam życie" wstrzymam się od dalszego komentarza ze względu na ciszę wyborczą.
Cytuj:
Nie wiem Jolu czy Grasz teraz słodką idiotkę, czy próbujesz zrobić ze mnie durnia???? :roll: Przecież wyraźnie napisałem, że mam ulotkę, z wypowiedzią W., a skoro ulotka G., wypowiedź W., to i poparcie dla właściciela ulotki??? Chyba, to raczej jasne nie? :roll:

Nie napisałeś czyją konkretnie mas ulotkę:
turek pisze:
Właśnie mam przed sobą ulotkę jednego z kandydatów walczących w II-giej turze o fotel burmistrza... :roll: Jednak opowiedział się za nim Walotka... :roll: Ciekawe co na to teraz powie nam nasza Jola Spagetti?????

To kto z kogo próbuje zrobić durnia ???

A i tak dla jasności nie jestem kobietą i nie mam na imię Jola.


Ostatnio zmieniony 04 gru 2010, 13:12 przez makaron, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 gru 2010, 14:25 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 gru 2009, 20:23
Posty: 106
Lokalizacja: Manhattan
mały jo napisał/a:
Cytuj:
Jeżeli nie zgodzi się proponuje swoje na co rada ministrów może się zgodzić lub nie. Jeżeli rada ministrów nie zaakceptuje zmian burmistrz praktycznie nie ma pola manewru. No chyba że znajdzie nowego dostawcę który zaproponuje niższe ceny.


Szanowny mały jo,
strasznie się uparłeś na tą RADE MINISTRÓW :smt021 , ja w przeciwieństwie do Ciebie podałem podstawy prawne regulujące te kwestie.
Proszę Ciebie również o podanie, ustawy i paragrafu na podstawie, której Rada Ministrów ma wpływ na ceny wody w Zgorzelcu.
Ponownie twierdzę, zanim coś napiszesz to się zastanów. Pisanie dla samego pisania nie ma sensu. Chyba, że masz na celu zamieszac mieszkańcom w głowach, mijając się z prawdą :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 gru 2010, 18:20 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 lip 2010, 12:45
Posty: 38
Lokalizacja: Zgorzelec
bartekz oczywiście że nie piszę dla samego pisania, ale wybacz w tej chwili powstrzymam się z odpowiedzią. Jest cisza wyborcza. Nie chcę, żeby moja odpowiedź została potraktowana jaki agitacja na rzecz tego czy tamtego kandydata. Odpowiedzi udzielę ci po wyborach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 gru 2010, 19:29 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 gru 2009, 20:23
Posty: 106
Lokalizacja: Manhattan
mały jo pisze:
Cytuj:
Odpowiedzi udzielę ci po wyborach.


Ok, czekam
Łączę pozdrowienia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 890 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..