Dzisiaj jest 10 maja 2025, 17:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 lip 2014, 16:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Pojawiły się nowe pomysły - lekarz i dentysta w każdej szkole.
Czy ten człowiek ma pojęcie ile kosztuje porządny sprzęt dentystyczny, jakie są zarobki lekarzy i dentystów? Co za bzdury - takich bredni nie słyszałem jeszcze od żadnego zgorzeleckiego polityka od kiedy pamiętam.
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 18:58 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Krótko mówiąc piątka za chęci i autopromocje a pała za merytoryke, a wystarczyło latać bliżej ziemi. Natomiast reszta jaśnie państwa najwyraźniej uważa że im kampania niepotrzebna i wystarczy pare ulotek ze zdjęciem paszportowym i stołek w kieszeni bo i tak już wszystko zaklepane i będzie można następne pare lat pierdzieć w stołek i olewać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 19:41 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Czy ten człowiek ma pojęcie ile kosztuje porządny sprzęt dentystyczny, jakie są zarobki lekarzy i dentystów?


Chyba nie ma pojęcia, ponieważ chce to wszystko finansować za diety radnych. Co za zabawny koleś - dawno takich bzdur nie słyszałem - obawiam się, że za chwilę zacznie jeszcze obiecywać mieszkańcom dopłatę do rachunków :lol: :lol: :lol:

Do wyborów daleko, to jeszcze się pośmiejemy z nowych pomysłów - typowy populista.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 20:58 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 paź 2012, 9:54
Posty: 99
Może i dentyści w szkołach to pomysł za drogi ale zamiast wyśmiewać się, warto zainteresować się tematem, bo jak wiadomo stan uzębienia wśród polskich dzieci jest bardzo zły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 21:04 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Ten dobrotliwy uśmieszek działa mi na nerwy. Zastanawiam się, co facet sobie myśli w tym momencie. Pewnie coś w stylu "i tak Was wydymam, tylko mnie wybierzcie"


Po pomyśle z dentystą odczytuję ten uśmiech jako ironię :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 21:04 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Witam na forum to mój pierwszy post i nie rozumiem tej matematyki
Jeżeli ograniczy dietę radnego o chociaż 700zł miesięcznie to mamy
700*12 miesięcy*4lata kadencji * 20 radnych to mamy 672000 zł Wystarczy chyba że coś nie tak liczę. Mnie to przekonuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 21:04 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Witam na forum to mój pierwszy post i nie rozumiem tej matematyki
Jeżeli ograniczy dietę radnego o chociaż 700zł miesięcznie to mamy
700*12 miesięcy*4lata kadencji * 20 radnych to mamy 672000 zł Wystarczy chyba że coś nie tak liczę. Mnie to przekonuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 21:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Jeśli rodzice nie dbają o zęby, to i dzieciaki nie będą dbały. Trend na szczęście się zmienia. Kiedyś ludzie chodzili do dentysty głównie w przypadku bólu, teraz spora część społeczeństwa działa prewencyjnie i chodzi na przeglądy.
Jak wyobrażasz sobie zainteresowanie tematem i kto miałby się nim zainteresować? Radni? Szkoła? Może zaczniemy wymagać czegoś od siebie jako rodziców - dlaczego ktoś miałby w nas tym wyręczać?
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 21:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Tak, ale policzyłaś ile jest szkół, ile dentystów i lekarzy miałoby być zatrudnionych, ile gabinetów wyposażonych? Te pieniądze nie starczyłyby na wyposażenie 2-3 gabinetów dentystycznych, nie mówiąc o reszcie takiej jak pensje (dentysta, asystentka, lekarz, pielęgniarka), amortyzacja, utylizacja odpadów biologicznych, materiały potrzebne do pracy, leki itp. Przez 4 lata koszt funkcjonowania kilku takich punktów to kilka milionów złotych.
Zupełnie nierealny pomysł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 21:28 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
gobo007 pisze:
Jeśli rodzice nie dbają o zęby, to i dzieciaki nie będą dbały. Trend na szczęście się zmienia. Kiedyś ludzie chodzili do dentysty głównie w przypadku bólu, teraz spora część społeczeństwa działa prewencyjnie i chodzi na przeglądy.
Jak wyobrażasz sobie zainteresowanie tematem i kto miałby się nim zainteresować? Radni? Szkoła? Może zaczniemy wymagać czegoś od siebie jako rodziców - dlaczego ktoś miałby w nas tym wyręczać?
Piotr

Kolega się chyba zapędził nie będę komentować niech czytelnicy sami wyciągną wnioski.

Prawie 700 tyś zł naprawdę można by lepiej zainwestować niż wypychać portfel radnym a jakby do tego doliczyć te ponad 400 tyś na tablicę wyników do nowej hali to by napewno wystarczyło, a rodzicą dzieciaków bardzo pomogło o zdrowiu nie wspomnę jeszcze by na jakieś półkolonie co roku w pełnych godzinach pracy wystarczyło bo naprawdę nie ma co z dziećmi zrobić jak jest się cały dzień w pracy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 21:40 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
Martaw33 pisze:
Prawie 700 tyś zł naprawdę można by lepiej zainwestować niż wypychać portfel radnym a jakby do tego doliczyć te ponad 400 tyś na tablicę wyników do nowej hali to by napewno wystarczyło


700 000 zł : 4 = 175 000 :12= około 14500: 10 szkół =1450 zł na szkołę :smt082

Włącz myślenie a tablicę w nowej hali zostaw w spokoju, bo to inna para majtek i zbyt trudne dla Ciebie do zrozumienia przy liczeniu jak w podstawówce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 21:53 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
ktoś pisze:
Włącz myślenie a tablicę w nowej hali zostaw w spokoju...


:smt003

ktoś pisze:
...to inna para majtek i zbyt trudne dla Ciebie do zrozumienia przy liczeniu jak w podstawówce

Oj...trochę więcej uprzejmości wobec damy i w dodatku nowego usera :smt075


Ja w kwestii formalnej - bo mnie to zawsze drażni :
Martaw33 pisze:
Prawie 700 tyś

Martaw33 pisze:
ponad 400 tyś

Skrót od tysiąca to "tys" 8)


Martaw33 pisze:
Kolega się chyba zapędził nie będę komentować niech czytelnicy sami wyciągną wnioski.


Wg mnie wcale się nie zapędził...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 21:57 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
ktoś pisze:
Martaw33 pisze:
Prawie 700 tyś zł naprawdę można by lepiej zainwestować niż wypychać portfel radnym a jakby do tego doliczyć te ponad 400 tyś na tablicę wyników do nowej hali to by napewno wystarczyło


700 000 zł : 4 = 175 000 :12= około 14500: 10 szkół =1450 zł na szkołę :smt082

Włącz myślenie a tablicę w nowej hali zostaw w spokoju, bo to inna para majtek i zbyt trudne dla Ciebie do zrozumienia przy liczeniu jak w podstawówce


U jak argumentów brak to obrażać trzeba ? Jakie 10 szkół jak tak liczysz to musisz powiat doliczyć i diety radnych powiatu ale głupio trafiłeś dlaczego mam nie widzieć głupio wydawanych pieniędzy i nie komentować tego? Dolicz kolego radny do tego możliwe dofinansowanie UE możliwą pomoc szpitala powiatowego itp
Trzeba chcieć a nie obrażać pozdrawiam i życzę miłego weekendu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 22:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Marta, przykro mi to mówić, ale nie masz zielonego pojęcia o kosztach funkcjonowania placówek takich jak gabinety lekarskie i dentystyczne, a właściwie chyba nie tylko o nich, nie masz pojęcia o pensjach lekarzy i ich wysokościach, o przepisach jakie muszą spełniać takie miejsca itp.
Za te pieniądze możesz wynająć człowieka z papierami kupionymi na bazarze i zestawem kombinerek i kleszczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 22:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
To, że masz problemy z liczeniem, to wiemy, ale sama policz podstawówki, gimnazja i szkoły średnie w mieście. I co, nie było to takie trudne, nie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..