Cytuj:
Wada: są z kostki, a nie z asfaltu.
To kompromis, ponieważ ze względów na trudności terenowe i uwarunkowania technologiczne realizację robót budowlanych na przedmiotowych odcinkach zaprojektowano nawierzchnię z kostki betonowej brukowej aby uniknąć pracy ciężkich i dużych gabarytowo maszyn budowlanych (rozkładarka mas bitumicznych) oraz środków transportu do wykonania nawierzchni bitumicznej… Inną sprawą jest, że wykonawcy nadal nie rozróżniają budowy dróg rowerowych od budowy chodnika. Przykład podałeś sam – barierki. Ale to niestety bolączka większości polskich miast.
Tak jak wspomniałeś odcinek drogi rowerowej od Wrocławskiej w kierunku Henrykowskiej jest wykonane z kostki. Dalszy odcinek, aż do mostu autostradowego ma mieć nawierzchnię asfaltową.
gobo007 pisze:
Są też inne, negatywne rzeczy związane ze ścieżkami. Po remoncie ulicy Francuskiej i wydzieleniu ścieżki z chodnika automatycznie zabronione stało się parkowanie aut, a wyłamujących się SM karała mandatami.
Ale tam nie ma zakazu zatrzymywania na drodze. W czym problem?
gobo007 pisze:
Teraz podobny los szykuje się mieszkańcom ulicy Powstańców Śląskich.
Jadąc od ulicy Francuskiej w kierunku ul Konarskiego zwróć uwagę kiedy i jak zaczyna się odcinek chodnika w kolorze czerwonym. W mojej opinii czerwone pola to miejsca postojowe dla samochodów.
gobo007 pisze:
Kolejna rzecz: przepisy mówią o tym, że jeśli chodnik przylega do posesji, to właściciel musi go sprzątać, odśnieżać itp.
Ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu porządku w gminach
Art. 5.
1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:
4) uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych,